Jak to všechno začalo

Historie Prevalis, z. s. se začala psát v roce 2010, kdy skupina pracovníků ve zdravotnictví a školství založila občanské sdružení. Ministerstvo vnitra jej zaregistrovalo 29. 9. 2010. 
Ještě v podzimních měsících byla podána žádost o akreditaci MŠMT v režimu dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Hned na podzim proběhly první semináře v Praze, Ostravě, Plzni, Brně a Olomouci. V roce 2011 budoval Prevalis své jméno a už v květnu proběhly první DNY PREVENCE. Proběhly v Ostravě a zúčastnilo se jí 20 pedagogů. Rok na to se byl počet účastníků šestinásobný.
Od roku 2012 Prevalis realizuje programy primární prevence v Praze a okolí a od roku 2014 také v Moravskoslezském kraji (pilotně od roku 2013).
V prosinci 2011 vznikla organizační jednotka Společnost pro podporu zdraví 21. století (SPPZ), která měla za cíl vyjadřovat odborné názory k oficiálním vzdělávacím dokumentům, pořádat semináře či konference v rámci DVPP, vydávat odborné a metodické materiály, nabídnout konzultační a poradenskou činnost školám a provozovat informační a metodický webový portál IZDRAVI.INFO.

 

Programy prevence

Historie realizace programů prevence.

Vzdělávací programy

Historie realizace vzdělávacích programů.

Zvyšování kvality

Co děláme pro zvyšování kvality programů? Prevalis má zřízenou sekci EVALUACE A ZVYŠOVÁNÍ KVALITY PROGRAMŮ PREVENCE. Pod markentingovou značkou Institut rozvoje programů prevence realizuje průzkumy, studie (např. Studie „Emoční prožívání školní docházky“ v letech 2013-2016).